Čištění cévního systému

Napsala Mgr. Světluše Vinšová

Vydáno , aktualizováno

Zdravý styl

V cévním systému kvůli špatné životosprávě dochází k ukládání cholesterolových a vápenatých nánosů, které způsobují kornatění a zužování cév. Sklerotické změny v cévách tak mohou mít za následek vážné srdeční a mozkové příhody. Kardiovaskulární choroby představují hlavní příčinu nemocnosti a úmrtnosti v ČR, každoročně umírá na tato onemocnění v naší zemi přibližně 60 tisíc osob.


Obsah článku

Čištění cévního systému citronem

Citrony obsahují kyselinu citronovou, sloučeninu snižující vylučování vápníku. Dva a půl litru vody s příměsí šťávy z jednoho většího citronu vám tedy zajistí stejný účinek jako citrátové léky. Doporučuje se každé ráno sklenice teplé citronové vody. Vitamín C je navíc jedním z nejlepších detoxikačních vitamínů, který přeměňuje toxiny do stravitelné formy.

Ingredience: 3 dl čisté pramenité vody a 1 lžíce čerstvé citronové šťávy (nejlépe v bio kvalitě)

Postup: Vodu s citronovou šťávou smícháme. Takto připravený a vždy čerstvý nápoj popíjíme 3x denně po douškách po dobu 14 dní.

výběr z naší tvorby
pokračování článku

Česnek, med a citron

Česnek, med a citron jsou výbornou prevencí proti usazování nánosů v cévním systému. Zde je recept na přípravu očistného roztoku:

Ingredience: 5 celých citronů, 30 stroužků českého česneku, 1 litr vody, 5 lžic medu

Postup: Citrony umyjeme v horké vodě a nakrájíme je na malé kousky. Česnek oloupeme a nakrájíme na půlky. Všechno dohromady umixujeme na kaši. Vzniklou směs nalijeme do vody a necháme projít varem. Hned pak odstavíme. Přecedíme (propasírujeme) přes sítko, po zchladnutí přidáme 5 lžic medu, dobře promícháme a nalijeme do láhve. Skladujeme na chladném místě, nejlépe v ledničce.

Pijeme denně 2 cl před jídlem.

Babské rady

Rada č. 1

Připravíme si směs z 2 dl koprového semínka, 2 lžic mletého kozlíku lékařského a 4 dl medu. Směs dáme do dvoulitrové termosky a dolijeme vroucí vodou. Necháme 24 hodin louhovat. Pije se 1 lžíce půl hodiny před každým jídlem až do vyčerpání celé dávky. I zde je dobré dodržovat zásadu lehké stravy, spojenou s důkladnou očistou střev.

Rada č. 2

Ze sušených léčivých rostlin, jako je heřmánek, třezalka, suchokvět a březové pupeny, odsypeme vždy 100 g do třílitrové sklenice, promícháme a pevně uzavřeme. 1/2 litru vody přivedeme k varu, přidáme 1 lžíci směsi, necháme 30 minut odstát a přecedíme přes husté plátno. Do 250 g nálevu přidáme lžičku medu a vypijeme před uložením k spánku. Druhou půlku ráno ohřejeme a vypijeme s medem. Celou proceduru opakujeme po 5 letech.

Rada č. 3

K očistě cév a ledvin je i tento levný recept: Rozemeleme 3 lžíce plodu šípku, 5 lžic rozmělněného chvojí borovice nebo smrku a 2 lžíce slupek z cibule. To vše se zalije čtyřmi sklenicemi vroucí vody (8 dl), 10 minut povaří a půl hodiny nechá louhovat. Nakonec se odvar scedí přes gázu a užívá se 3x denně před jídlem a na noc jedna sklenice po dobu tří dnů.

Rada č. 4

Na jaře můžeme použít květy kaštanů. Tři květy zalijeme 1 l vroucí vody a necháme 20 minut ustát. Pijeme během dne po třech doušcích po dobu 2 až 3 týdnů. Na podzim použijeme nadrobno nakrájené slupky z plodů kaštanu – 2 lžíce na 1 litr vroucí vody. Tento odvar pijeme stejně jako odvar z květů po dobu 2–3 týdnů.

výběr z naší tvorby
pokračování článku

Prevence zanášení

Při současném způsobu života dochází k zanášení cév odpadními látkami, hlavně vápníkem a tuky. Vinou snížené průchodnosti tepen se omezuje, nebo dokonce zastavuje výživa. Pak dochází k nedokrevnosti srdečního svalu neboli ischemické srdeční chorobě – při úplné neprůchodnosti cév k infarktu. Podobně vzniká i mozková mrtvice či zasažení dolních končetin. Hlavní překážka proudění krve se tvoří sražením krevních destiček a vytvořením krevní sraženiny, které se říká trombus. Náš organismus a tepny mají obnovovací schopnost, pokud jim dáme příležitost, dokážou se i při značném poškození zbavovat cholesterolu a dalších škodlivin, v případě tepen je vyplavovat do jejich okolí.

Prevence zanášení se provádí očistou. Očistami našeho těla je nutné procházet postupně. Očista jako taková může vyvolat v těle různé odezvy v podobě bolesti nebo alergie v oblasti očištěných vnitřních orgánů, což je jen přechodné a svědčí to o tom, že se očistný proces dal do pohybu. Organismus se zbavuje usazenin a toxických látek nashromážděných za celá desetiletí a přes bolestivé příznaky dochází k uzdravování celého organismu. K úplné obnově organismu dochází zpravidla po devíti měsících, kdy se obnovují buňky lidského těla, které žijí právě takový čas. Svému zdraví a tělu věnujte hodinu denně, bez ohledu na to, zda je zrovna pracovní den, sobota, nebo neděle. Jedině tak se dočkáte kýženého výsledku – budete bez únavy a nemocí.

Autor: © svevi
Foto:
© Jokep

přidejte sem svůj příběh

Odeslání příběhu je možné pouze v plné verzi těchto stránek, do které se dostanete klikem na tento odkaz: Plná verze.

příběhy k článku

Čištění cévního systému

Jelinková Anna

DOBRÝ VEČER.
pŘED ČASEM JSEM ČETLA NA INTERNETU RADU NA VYČIŠTĚNÍ CÉV. JEDNÁ SE O NÁSLEDUJÍCÍ : 16 STROUŽKŮ ČESNEKU POKRÁJET , DÁT DO SKLENICE A ZALÍT DOBRÝM ČERVENÝM VÍNEM. NECHAT LOUHOVAT ASI 3 DNY , PAK PŘECEDIT A PÍT ŠTAMPRDLI RÁNO NA LAČNO.
CO NA TO ŘÍKÁTE?

PŘED LETY JSEM POTŘEBOVALA VYČISTIT KRKAVICI . M+LA JSEM MOZKOVOU MRTVICI. PODLE RADY JSEM JEDLA 3 MĚSÍCE JENOM UVAŘENÉ KROUPY, NEBO SE ZELENINOU. RÁNO-POLEDNE-VEČER, JAKÉKOLIV MNOŽSTVÍ. PO TÉTO DOBĚ VYŠETŘENÍ UKÁZALO KRKAVICE ÚPLNĚ ČISTÉ.
CO NA TO ŘÍKÁTE ???
DĚKUJI ZA ODPOVĚDI. S POZDRAVEM JELINKOVÁ ANNA BŘECLAV

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět


Témata

    Zajímavé články

    nové příběhy

    Lněné semínko a kefír - lék na čištění střev

    Cempírek

    Ozdravné kůry z lněného semínka a kefíru by mohly pomoci i u pacienta s vývodem. Je třeba to pomalu zařazovat do stravy a pozorovat reakci. Také nezapomeňte dodržovat tyto rady v boji s tuhou stolicí.
    - Jezte stravu bohatou na vlákninu – ovoce (oloupané), zeleninu, celozrnné výrobky, luštěniny, ořechy a další semínka.
    - Vyvarujte se potravin s nízkým obsahem vlákniny, potravin chudých na živiny, jako jsou smažená jídla, rychlé občerstvení a vysoce zpracovaná instantní jídla.
    - Pijte hodně vody, přirozeně sladké ovocné a zeleninové šťávy a čisté polévky, popřípadě i kefír, abyste zůstal hydratován.
    - Dopřejte si i dostatek každodenní fyzické aktivity. Tím, že se udržíte v pohybu, zvýšíte zásobení střeva krví, a tím napomůžete pohybu peristaltiky (pohybu střevních svalů), což by mělo pomoci vytlačit stolici skrz stomii.

    Zdraví Cempírek!

    Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

    Rady otce Pleskače

    Cempírek

    Polyneuropatie dolních končetin a křeče v nohou jsou problémem, který nedokázali vyléčit ani členové zdravotního týmu bývalého prezidenta Zemana. Je třeba kombinovat a hledat řešení, které bude vyhovovat a zmírní tyto nepříjemnosti. Otec Pleskač může pomoci v duchovní rovině, ve smyslu víra tvá tě vyléčí. Ale na tlumení bolesti a křečí budete potřebovat více, než jen pohled do očí a nějaké bylinky. Polyneropatii pomůže léčit praktický lékař, který má k dispozici celou škálu různých přípravků. Některé léky, které se obvykle nepovažují za léky proti bolesti, mohou zmírnit bolest při polyneuropatii. Patří mezi ně antidepresivum amitriptylin, léky proti záchvatům gabapentin a pregabalin a lék mexiletin (používaný k léčbě abnormálních srdečních rytmů). Také anestetikum lidokain aplikované jako tělová voda, mast nebo náplast, může pomoci. Požádejte svého lékaře a prodiskutujte s ním tyto varianty léčby.

    Zdraví Cempírek!

    Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

    Nová metoda operace halluxů

    Cempírek

    Tato moderní inovativní metoda založená na klasické Chevron osteotomii se provádí ve Fakultní nemocnici Hradec Králové na tamní ortopedické klinice. K vyšetření do ambulance je nutné se předem objednat a to každý všední den mezi 8:00 - 11:00 hodinou na telefonním čísle 495 833 576. Rovněž bude vyžadováno doporučení k vyšetření od praktického lékaře.

    Zdraví Cempírek!

    Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět